Ponekad promijenim stranu ulice kako bih izbjegla razgovor s ljudima. Mi introverti nismo dobri u čavrljanju. Osjećamo da je to potpuno lažno i besmisleno i da zapravo blokira pravu interakciju. Preferiramo duboke i bitne razgovore o filozofiji i idejama, a ne čavrljanje.
Sada sve ima smisla. Definitivno sam introvert. Nije da stalno sjedim u kutu i da nikad ne razgovaram s ljudima. Ja mogu biti društvena, ali me također društvene situacije iscrpljuju. Poznata sam po tome što rano napuštam zabave.
Uživam u izgovorenim riječima, komedijama i zabavi pa sam prisiljena ići van i vidjeti ljude. Često moram čavrljati s ljudima. Ali to nije nešto što preferiram. Ponekad promijenim stranu ulice kako bih izbjegla razgovor s ljudima.
Mi introverti nismo dobri u čavrljanju; u stvari, nismo uopće dobri u tome.
Tekst iz The Huffington Posta otkrio je zašto introverti imaju problem s čavrljanjem. Razlog zbog kojeg bi se introverti radije skrivali u odjelu smrznute hrane u dućanu nego razgovarali s bivšim kolegom je to što osjećaju da je to potpuno lažno i besmisleno.
Kada zaglavite na zabavi i otkrijete da razgovarate o hrani s nekim koga jedva znate, nećete naučiti ništa novo niti bolje upoznati vašeg partnera u razgovoru.
Psihologinja Laurie Helgoe, autorica knjige „Snaga introvertiranosti: Zašto je vaš unutarnji život vaša skrivena snaga“, tvrdi da čavrljanje zapravo blokira pravu interakciju.
“Introverti ne mrze čavrljanje iz razloga što ne vole ljude“, piše u svojoj knjizi. “Mrze čavrljanje jer mrze barijeru koju to stvara između ljudi.”
Introvertirane osobe preferiraju bitne razgovore o filozofiji i idejama, a ne čavrljanje, piše Christine Schoenwald za Your tango. Zapravo, introverti se mogu lako uplašiti, početi dosađivati ili iscrpiti čavrljanjem. Radije bi bili iskreni s nekim i razgovarali o važnijim temama.
Osim što pruža osjećaj besmislenosti i neautentičnosti, čavrljanje crpi introvertu ograničenu „ljudsku“ energiju.
Ako gledate na opskrbu energijom koju introverti imaju za socijalnu interakciju kao na bateriju, njihova baterija dobiva ili gubi energiju ovisno o društvenoj interakciji.
Ako razgovaraju s prijateljem o temi koja ih fascinira, njihova se baterija ponovno puni punim kapacitetom. Međutim, ako čekaju u redu u pošti i netko koga ne poznaju počne govoriti o užasnoj usluzi, sva energija se iscrpi iz baterije.
Nažalost, da biste uspjeli u svijetu, morate biti u mogućnosti čavrljati bez osjećaja da se trebate povući u pećinu nekoliko mjeseci. Ključ preživljavanja koji čini čavrljanje podnošljivim i manje iscrpljujućim je preuzimanje kontrole nad razgovorom i usmjeravanje prema temama koje su zapravo zanimljive.
Introverti postaju energizirani i uzbuđeni idejama. Uključite se i postavite pitanja, a ako vama postave pitanje, dajte im zanimljiv, opširniji odgovor. Neka ta pitanja budu zanimljiva i kreativna: “Što mi možete reći o najnovijem projektu?”
Dobra strana pri postavljanju pitanja i slušanju odgovora s interesom je da ćete biti simpatičniji i ostaviti bolji dojam. To bi moglo olakšati čavrljanje.
Izvor: Atma
Mi smo redakcija APortala – regionalnog online magazina za modernu ženu ali i svakog osviještenog modernog muškarca, a Vi trenutno čitate članak s našom 5+ preporukom! 🙂
Pišemo, istražujemo, kreiramo, iznosimo mišljenja ali rado saslušamo i Vaša! Svoje radove i upite možete nam poslati na mail [email protected] dok detalje o tome kako slati radove možete pročitati ovdje.
Mi smo uvijek tamo gdje počinje priča! Pridružite nam se!
Komentari