Gdje je granica između paranoje i ludila? Postoji li ona uopće kad je u pitanju vjerovanje u prokletstva?
U današnje vrijeme praznovjerje je postalo oličenje paranoika. No, u vremena kad nam svijet nije bio na dlanu, praznovjerje je upravljalo mnogim aspektima ljudskih života. Služilo je kao sredstvo zastrašivanja, manipulacije, pa čak i zabave. U nekim slučajevima praznovjerje je čak i izrodilo materijalno dobro koje je kasnije kroz vrijeme poslužilo mnogim generacijama.
Jedno od tih materijalnih dobara je i most koji mještani dan danas nazivaju Golčev most. Kako je nastao i čemu je služio? Provjerite u videu.
rođena je 1987. godine u Zaboku. 2015. godine završava Strukovno i umjetničko učilište Zabok smjer grafičkog dizajna. Iako je cijeloga života pokazivala ljubav prema pisanoj riječi, prvi roman je napisala sa dvadeset godina. Sedam godina kasnije, 2014. godine objavljuje prvi roman, psihološki triler „Štorka“ u privatnoj nakladi. Roman je ubrzo zadobio simpatije publike i kritike, te je 2017. godine dobio i drugo izdanje. 2016. godine objavljuje horor „Durgina kuća“. 2017. godine objavljuje nastavak psihološkog trilera „Štorka“ pod nazivom „Štorka Manifest“, a 2018. godine objavljuje jedan od svojih prvih napisanih romana, SF triler „Dedivinacija- Nacija psihoze“. Članica je „Hrvatsko zagorskog književnog društva“.
Osim romana, Jelena piše kolumne za online časopis „Kvaka“, kratke priče i članke za „APortal“ i vodi satirični blog pod nazivom „Blogodakanje“. Osim pisanja Jelena se bavi ilustriranjem i slikanjem, te je do sada imala nekoliko samostalnih izložba slika. Svoju ljubav prema umjetnosti upotpunjuje sviranjem bas gitare i klavira.
Komentari