Vampiri su jedna od najpopularnijih mitoloških stvorenja današnjice. Od prvog literarnog vampira Drakule, pa do Intervjua s vampirom, pa preko šljokastih vampira iz Sumrak sage i dobro nam poznatog vampira Ernesta koji je zabavljao generacije klinaca.
Vampiri su negdje usput postali i sredstvo požude. Radi li se samo o faktoru „opasnosti“ ili činjenici da su vampiri kroz medije prikazivani kao ljepuškasta, zabranjena stvorenja? Ili je možda pak privlačan onaj faktor besmrtnosti? Tko bi ga znao. Ali, što bi rekli na to da vampiri u povijesti nisu bili nimalo privlačni, ni sposobni za emotivna vezivanja? Nisu bili ni privlačni, a zbog njih se čak i na našim područjima proširila kuga.
Kako su vampiri izgledali u našoj povijesti i koji je najpopularniji mit o Hrvatskom vampiru, provjerite u ovotjednom videu.
Saznaj još nešto zanimljivo – Povorka mrtvih na dan Svete Lucije
rođena je 1987. godine u Zaboku. 2015. godine završava Strukovno i umjetničko učilište Zabok smjer grafičkog dizajna. Iako je cijeloga života pokazivala ljubav prema pisanoj riječi, prvi roman je napisala sa dvadeset godina. Sedam godina kasnije, 2014. godine objavljuje prvi roman, psihološki triler „Štorka“ u privatnoj nakladi. Roman je ubrzo zadobio simpatije publike i kritike, te je 2017. godine dobio i drugo izdanje. 2016. godine objavljuje horor „Durgina kuća“. 2017. godine objavljuje nastavak psihološkog trilera „Štorka“ pod nazivom „Štorka Manifest“, a 2018. godine objavljuje jedan od svojih prvih napisanih romana, SF triler „Dedivinacija- Nacija psihoze“. Članica je „Hrvatsko zagorskog književnog društva“.
Osim romana, Jelena piše kolumne za online časopis „Kvaka“, kratke priče i članke za „APortal“ i vodi satirični blog pod nazivom „Blogodakanje“. Osim pisanja Jelena se bavi ilustriranjem i slikanjem, te je do sada imala nekoliko samostalnih izložba slika. Svoju ljubav prema umjetnosti upotpunjuje sviranjem bas gitare i klavira.