Kako vrijeme prolazi, sve više uviđam da ljudima izgleda nije u prirodi da budu vjerni. Prvo sam mislila da se to odnosi samo na muškarce, ali ni žene ne zaostaju za njima.
Zašto je to tako? Zašto su ljudi nezadovoljni u odnosu sa samo jednom osobom? Zašto im uvijek treba još, poput nekog stimulansa?
Nije lako biti samo s jednom osobom. Na vezi treba raditi, truditi se svaki dan. Bude i teško, ali ako želite to, ako želite zauvijek jedno drugo, ako želite svaki dan jedno drugo, onda je lakše.
Međutim, u novije vrijeme, a možda je tako bilo i prije, ovakve situacije su (neću reći nepostojeće) ali vrlo rijetke. Kada u odnosu dvoje ljudi, oboje jednako ili barem slično daju sebe, sve je moguće i to je lijepo.
Ali, ako nije tako? Treba li to prihvatiti drugačiji način viđenja vjernosti?
Je li prihvatljivo gledati druge, pratiti na društvenim mrežama druge, je li to prevara? Jednom sam čula kad je netko rekao da je to u redu i usporedio s čitanjem erotskih i sličnih časopisa. Pa mora malo pogledati, nije to znak da je nevjeran… Hmmm.
Gdje je granica? Gdje treba povući crtu?
Što znači prevara? Treba li se desiti fizički kontakt ili je i flert prevara? Ako razmišlja o drugoj, je li i to prevara? Što znači onda zapravo vjernost? Postoji li uopće?
Hana Šerić

Mi smo redakcija portala Amazonke.com – regionalnog online magazina za žene sa stavom ali i svakog osviještenog modernog muškarca.
Pišemo, istražujemo, kreiramo, iznosimo mišljenja kako bi vam ponudili sadržaj s dušom. Svoje prijedloge za suradnju možete nam poslati na mail [email protected]
Mi smo uvijek tamo gdje počinje priča! Pridružite nam se!

